سئوی سمعی و بصری - استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سئوی سمعی و بصری - استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سئوی سمعی و بصری - استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سایت های زیادی هر ساله به وجود می آیند و به دلیل توجه نکردن به برخی از نکات پس از مدتی به سادگی و با استفاده از چند روش خاص وب مستر های رقیب از صفحه ی روزگار و همین طور سرور وب سایت خود به طور کامل محو می شوند که تنها با رعایت چند مرحله می توانستند این مشکل را برای همیشه از وب سایت خود از بین برده و به پاسخ های خوبی نیز در این زمینه برسند و همین طور ویرایش های خاصی را بر روی قالب سایتشان انجام دهند

سئوی سمعی و بصری

سئوی سمعی و بصری - استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سئوی سمعی و بصری را جدی بگیرید - استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سئوی سمعی و بصری همیشه می تواند وب سایت شما را به سمت رشد برده و محبوبیت شما را نیز رو افزون کرده البته این شیوه از سئو می تواند وب سایت شما را پس از مدتی که در گوگل محبوب شد همچنین در بین مردم نیز محبوب کند که این را می توان نکته ی اصلی موجود در سئو در نظر گرفت و البته راه زیادی نیز برای رسیدن به این هدف موجود می باشد که یکی از ان ها این است که سعی کنید وب سایت خود را فقط برای موتور های جستجو بهینه سازی نکنید!

ربات

زیرا استفاده کننده اصلی مطالب وب سایت شما کسی نیست جز انسان که تفاوت بسیار زیادی با ربات دارد و بهتر است نخست توجه به این داشته باشید که کاربران شما انسان ها می باشند و پس از ان نیز بهتر است در رشد سئوی وب سایت خود برای گوگل نیز از روش های بهینه تر با زمان کم تری استفاده کنید که می تواند بسیار شما را قدرتمند تر از اینده ساز و سئوی شما را بسیار مورد توجه قرار دهد!

اما ایا سئوی شما می تواند دچار تغییراتی گردد که پس از مدتی نیز این اشکال بر روی وب سایت شما به وجود نیاید که سئو گذرا است و باید در هر مدت نسبت به تغییرات موجود در ان اقدام کرد؟
قطع به یقین بله سئوی شما باید به نحوی باشد که دارای انعطاف کافی برای سئو باشد و همین طور تغییرات بسیار زیادی نیز در این بعد به دست اورده و رابط کاربری خوبی را نیز درون خود داشته باشد و سئوی وب سایت شما را مورد استفاده قرار دهد.

همین طور از گزینه های خوبی که سایت بکوریتی در اختیار شما قرار داده است مانند بک لینک و همین طور بهترین رپرتاژ اگهی ها که به یکی از برترین شیوه های تبلیغاتی سمعی و بصری معروف است، همین طور بک لینک نیز این امکان را به شما می دهد که سئوی شما را تحت تاثیر قرار داده و پس از چندی نیز ان را بهینه کرده و به میزان زیادی ان را بهبود ببخشد.

زیرا همان طور که قبلا هم خدمت شما عرض کردیم سئوی بک لینک ها می تواند وب سایت تازه تاسیس شما را که هنوز رتبه ی مناسبی در گوگل به دست نیاورده است را به میزان قابل توجه به صدر وب سایت ها نزدیک کرده و همین طور رابط کاری شما را نیز مورد تغییر قرار دهد!

گوگل اهمیت قابل توجهی به وب سایت هایی می دهد که محتوای ان ها برای کاربران با پیگیری موضوعات خاصی قابل درک باشد و همین طور این موضوع ها برای کاربران بسیار محبوب تر از ما بقی موضوع ها باشد، پس شما نیز باید اقدام به انجام این کار کنید که سئوی وب سایت خود را متناسب با شیوه هایی پیش ببرید که نیاز است و یکی از راه های رسیدن به موفقیت در این زمینه این است که سایت خود را با استفاده از تصاویر ویدیو ها و همین طور صوت های کاربردی به قدرت بسیار زیادی در سئوی مطالب به صورت سمعی و بصری برسانید.

استفاده از ویدیو در مطالب

همین طور بهتر است برای این کار تصاویر وب سایت خود را نیز بهینه سازی نمائید.

برای سئوی عکس ها بر روی وب سایت خود نیز نیاز است که برخی از ویژگی های پیش زمینه را برای تصاویر وب سایت خود داشته باشید.

سئوی کامل تصاویر و مختصر گذری از آن

سئو عکس و تصاویر

سئوی تصاویر نیز یکی از راه های رسیدن با اهداف در گوگل است که می تواند وب سایت شما را تا حد زیادی به خواسته های گوگل نزدیک کند، اگر وارد موتور جستجوی گوگل شده و مطالبی را ینز در این موتور جستجو دنبال کنید به تب تصاویر در هر بخش از کلمه ها بروید می توانید نتایج بسیاری را در زمینه تصاویر به دست آورید و اگر از سیستم جستجوی گوگل استفاده کرده باشید حتما برای بار ها از این سیستم استفاده کرده اید و تصاویر زیادی نیز در این بخش ذخیره کرده اید!

اما جالب است بدانید گوگل برای ترتیب بندی و همچنین رتبه بندی برای تصاویر نیز از ویژگی های خاصی استفاده کرده است که می توانند تاثیرات بسیاری را بر سئوی سایت شما داشته باشند و سئوی شما را در اینده بسیار قدرتمند تر از دیگر رقبای شما کنند در صورتی که چند مورد از این ویژگی های مفید را بر روی تصاویر وب سایت خود پیاده سازی نمائید.

سعی کنید از تصاویر استفاده کنید که با فرمت GIF هستند این فرمت علاوه بر سبک بودن مورد توجه موتور های جستجویی مانند گوگل و یاهو و همین طور یاندکس و بینگ نیز می باشد و موفقیت زیادی را برای ان ها رقم خواهد زد، یکی دیگر از ویژگی های این برند این است که برای دسته بندی تصاویر خود از موضوعات خاصی نیز استفاده می کند.

سئو کردن عکس - عکس زیر jpg هست

سئو کردن عکس و تصویر

سئو کردن عکس - عکس زیر Gif هست

سئوی تصویر در سایت

همچنین گزینه ای در نرم افزار های فتوشاپ وجود دارد که فایل را برای صفحه وب بهینه سازی خواهد کرد و به شما این امکان را می دهد با استفاده از درصد معین و مشخصی تصاویر مورد نظر خود را فشرده سازی کرده و برای انتشار در دنیای وب مورد استفاده قرار دهید که بهتر است حجم تصاویر را تا جایی کم کنید که اسیب زیادی به تصویر وارد نشده و همین طور شکل و شمایل عادی خود را نیز از دست ندهد که بسیار می تواند در سئوی وب سایت به شما کمک کند.

همین طور بهتر است از نرم افزار ها و پلاگین های کاهش حجم تصاویر برای سئوی وب سایت خود استفاده کنید که این امکان را به شما می دهد با ورود به هاست وب سایت شما تصاویرتان را به صورت دسته ای انتخاب کرده و ان ها را تا حد زیادی سئو نماید.

این روش می تواند تصاویری را که قبلا بر روی وب سرور خود اپلود کرده اید نیز کوچک نماید و همین طور میزان زیادی از پهنای باند وب سایت شما را نیز ازاد نماید که بسیار نیز برای طراحانی که مجبورند از تصاویر زیاد استفاده کنند بهینه خواهد بود.

انتخاب نام مناسب برای تصاویر در سئو

سعی کنید حتما در تصاویر مورد استفاده در وب سایت خود از اسم های درستی برای تصاویر استفاده کنید به صورتی که با جستجوی یک کلمه از سوی گوگل تصویر شما دقیقا با همان مشخصات که البته بهتر است نام انگلیسی باشد و همین طور بجای خط فاصله نیز بهتر است از خط تیره و یا اندر لاین استفاده کنید که برای گوگل و این موتور جستجوی قدرتمند قابل درک تر خواهد بود و امکانات بیشتری را برای شما به وجود خواهد اورد و می توانید میزان زیادی از سئوی وب سایت خود را نیز به همین صورت رو به رشد ببرید و امکانات زیادی را نیز این این میان فعال سازید!

تگ ALT برای تصاویر وب سایت خود را نیز از یاد نبرید

تگ مورد نظر نیز یکی از بهترین گزینه ها برای رشد سئوی وب سایت است که بار های زیادی نیز توسط وب سایت بکوریتی سفارش شده است که از ان استفاده کنید و این یکی از بهترین گزینه ها برای رشد سئو در وب سایت هایی است که بیشتر از همه تصویر محور می باشند.

این اتفاق می تواند به گوگل که هیچ درکی از تصاویر ندارد این را بفهماند که تصویر مربوط به موضوع و یا عنوان و یا متن خاصی به صورت فارسی و یا انگلیسی می باشد که شما از گوگل درخواست کرده اید و گوگل نیز ان را به شما نمایش خواهد داد و به شما نیز در رسیدن به سئوی بهتر وب سایتتان نیز که به عنوان یک سرویس دهنده هستید احترام خواهد گذاشت و تصویر را مستقیما از سوی سرور شما وارد بخش دانلود و ذخیره کاربر مورد نظر خواهد کرد.

سعی کنید از تصاویر به صورتی استفاده کنید که نیاز دارید و سایز ان ها را با استفاده از کد نویسی و سیستم های بهینه سازی تغییر ندهید زیرا این را می تواند اسیب های زیادی را به وب سایت شما بزند و راه های بهتری مانند نرم افزار های ویرایش تصویر برای این کار وجود خواهد داشت و بهتر است شما نیز از ان ها استفاده کنید.

تاثیر ودیو در سئوی وب سایت

همچنین در بخش ویدیو نیز شما می توانید فعالیت های بسیار مفیدی را برای سئوی وب سایت داشته باشید که بسیار نیز قابل درک برای گوگل و همین طور دیگر موتور های جستجو خواهد بود و محبوبیت شما را نیز همین طور رو به افزایش خواهد برد و قدرت بسیاری را برای سایت شما به دلیل استفاده از محتوای تولید شده به صورت سمعی و بصری در نظر خواهد گرفت.

سایت هایی که از ویدیو در بین محتوای خود استفاده می کنند به مراتب باید بیشتر به این قضیه توجه کنند که سایت ان ها به عنوان استفاده از ویدیو به عنوان یک عنصر کار ساز برای جذب مخاطب به اشتباه مخاطبان را از خود دور نکند و مشکلات فراوانی را برای ان ها نیز به وجود نیاورد و البته این راهی است که شما با استفاده از ان می توانید این سئو را نیز به حد زیادی مورد تکاپو و همین طور بهینه سازی قرار ندهید!

در این مثال ها به شما خواهیم گفت که چگونه و از چه ویدیو هایی استفاده کنید که به راحتی نیز پخش شده و مشکلی را نیز برای شما به وجود نیاورند.

عدم استفاده از فلش برای پخش ویدیو دروب سایت

سعی کنید از سیستم استفاده کنید که برای پخش ویدیو به فلش نیاز نداشته باشد و مانند یوتیوب از هر سیستم مدیریتی استفاده کند و این نیز یکی از راه های بهبود و رشد موفقیت در این زمینه است که می تواند مشکلات کمی را برای کاربران شما به وجود اورد که سایت شما پس از لود شدن و کلیک بر روی وب سایت به راحتی نرم افزار پخش ویدیو را اجرا کرده و محتوای ویدیو را اختیار کابران قرار دهد.

اشتراک گذاری ویدیو در شبکه های اجتماعی

سعی کنید ویدیو های مربوط به سایت خود را در سیستم های قدرتمندی مانند سایت های اشتراک گذاری ویدیو اپارات و یوتیوب و نماشا و .. اپلود کرده و برای نمایش این ویدیو ها نیز از محتوای بهینه شده کوتاه و جامعی استفاده کنید.

ویدیو های اموزشی از جمله ویدیو هایی می باشند که کاربران به دنبال جذب ان ها بر این سعی دارند تا به پیشرفتی بهتر رسیده و محتوای این مطالب نیز در تمامی شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان خاص خود را نیز خواهند داشت.

رابطه ی افزایش بازدید ویدیو با سئوی سایت

همین طور برای مشاوره بهینه تر نیز سعی کنید از متخصصان سئو برای رشد میزان بازدید ویدیو های خود بر روی سایتتان استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید نمایش و پیش نمایش ویدیو نیز بسیار می تواند در رشد و محبوبیت شما تاثیر داشته باشد و ان را نیز قدرتمند تر از گذشته نشان دهد.

سعی کنید ویدیوی به صورت تیزر و یا قسمتی از فرضا اموزش مطلبی را بر روی شبکه های اجتماعی پخش ویدیو درج کرده و برای نمایش ادامه و همین طور توضیحات بیشتر و ابزار های مورد نیاز نیز کاربر را دعوت به وبسایت خو بکنید.

این را می تواند در مدت زمان بسیار کمی کاربران زیادی را برای وب سایت شما به وجود اورده و سئوی سایت شما را نیز به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد.

همین طور سایت های یوتیوب و اپارات بدون شک میزان زیادی از بازدید را برای شما به وجود خواهند اورد و محبوبیت شما را نیز روز افزون تر از گذشته خواهند کرد و این یکی از بهترین اتفاقات ممکن برای رشد و البته قدرتمند تر شدن در سئی ویدیو و همین طور تصاویر است.

اطلاعات زیادی نیز در مورد وب سرور ها در سایت های زیادی قرار دارد که شما می توانید با وارد کردن وب سایت خود به دایرکتوری ان ها به محبوبیت روز افزونی در این زمینه نیز برسید و سایت خود را به طور کامل گسترش دهید.

انتخاب عنوان مناسب در ویدیو ها

سعی کنید در بخش عنوان مربوط به ویدیو از پنج کلمه استفاده کنید تا گوگل و موتور جستجوی ان به طور کامل ان ها را ایندکس کرده و سپس مورد استفاده قرار دهد که می تواند کلمه کلیدی نیز در این بین استفاده شود که سئوی شما را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد داد و همین طور کلمه های کلیدی را در ویدیو ها استفاده کنید که کاربران بیشتر به دنبال ان ها می باشند و سعی بر این دارند تا به ان ها برسند.

وارد کردن توضیحات برای ویدیو

برای توضیح ویدیو نیز بهتر است طبق گفته سیستم الگوریتم گوگل از 250 کاراکتر استفاده کنید که می تواند شامل لینک وب سایت اصلی ارائه دهنده ویدیو و همین طور توضیحاتی در مورد کلیت ویدیو باشد که البته می تواند کمک خوبی به کاربران بکند که سئوی وب سایت شما نیز به گوگل این اجازه را خواهد داد اطلاعات مربوط به وب سایت شما را نیز در این بین جستجو کرده و سئوی بهتری را نیز برای شما در نظر گیرد.

تاثیر مدت زمان ویدیو در سئو

سعی کنید در یوتیوب از ویدیو های طولانی تری برای دسترسی بهتر به سئو استفاده کنید و حداقل اگر قادر به تهیه و تولید ویدیو های کوتاه تر از حدی هستید ویدیو را در حد 3 دقیقه در نظر بگیرید که می تواند کمک زیادی به رشد و سئوی وب سایت شما بکند و محبوبیت شما را به طور کاملا شگفت اوری در سیستم های طراحی وب بیشتر از گذشته نماید.

 Preview و یا همان پیش نمایش ویدیو های خود را نیز به طور کامل جدی بگیرید

این اولین چیزی است که کاربر با مشاهده ان در شبکه های اجتماعی حتی اینستاگرام در مورد ان قضاوت خواهد کرد و هر چقدر هم که این ویدیو جالب تر و جذاب تر باشد این امکان به طور قوی برای شما و وب سایت شما افزایش خواهد یافت که سئوی شما را تحت تاثیر قرار دهد و شما را در رسیدن به هدفتان که کسب بازدید میلیونی برای وب سایت و همین طور ویدیو شما است می رساند و البته برای رسیدن به این کار شما باید از استراتژی های خاصی برای پیشرفت نیز استفاده کنید و محبوبیت وب سایت خود را روز به روز به رشد برسانید.

تصاویر بند انگشتی ویدیو

همین طور تصاویر بند انگشتی بر روی ویدیو شما نیز در شبکه هایی مانند یوتیوب و اپارات و همین طور سیتسم های پخش ویدیویی بسیار موثر باشد و موفقیت زیادی را برای شما به وجود اورد و همین نیز می تواند ایندکس وب سایت شما را رو به رشد برده و قدرت سایت شما را در بخش ویدیو های گوگل که به صورت یک تب مجرا است بیشتر از گذشته نماید.

CTA ها را در ویدیو های بخصوص اموزشی مربوط به شبکه های اجتماعی برای وب سایتتان جدی گرفته و از ان ها در محتوای ویدیو های خود نیز به طور روز افزون و البته مستمر استفاده کنید.

این روش نیز یکی از بهترین راه های رسیدن به بازدید میلیونی بر روی یوتیوب و اپارات می باشد به این دلیل که سرور های زیادی در سراسر دنیا پس از انتشار ویدیو ی شما بر روی یوتیوب ان را بر روی وب سایت خود و همین طور سیستم های دایرکتوری خود منتشر می کنند، می تواند بهترین راه برای رسیدن به نقشه ای باشد که از قبل در نظر گرفته بودیم.

این ویژگی می تواند باعث شود کاربر پس از مشاهده ویدیو به دلیل روحیه ای که شما در دلش ایجاد می کنید وارد وب سایت شما شده تا مطالب بیشتری را نیز مشاهده کرده و همین طور پست های مرتبط موضوعی را نیز در یافت کرده و از ان ها نیز بر روی وب سایت شما استفاده کند که البته این یکی از برترین و بهترین راه های رسیدن به موفقیت است و بازدید شما را به دلیل این که در پایان ویدیو موضوعاتی را به کاربر معرفی می کند بیشتر از گذشته خواهد کرد.

از رونوشتی ها درون یوتیوب نیز برای سئو و همین طور بهینه سازی و ایجاد توضیحات برای مطالب خود درون وب سرور یوتیوب نیز استفاده کنید که بسیار نیز می تواند کاربردی باشد.

سئوی کلاه سفید البته همان طور که قبلا هم بازگو کرده بودیم توجه خاصی به ویدیو ها در بحث سئو دارد و همیشه نیز با این فکر است که سئوی وب سایت شما را برای رسیدن به رتبه ی بهتر بیشتر از گذشته نماید، شما با ایجاد رونوشتی اطلاعاتی را در دامنه ی وب مجازی منتشر خواهید کرد که می تواند سئوی شما را تحت تاثیر قرار دهد و بهینه سازی خاصی را برای سایت شما شروع کند و مورد تایید الگوریتم های گوگل نیز به طور کامل خواهد بود.

رابطه ی کاربرپسندی نمایش ویدیوها با سئو

کاربران را برای رسیدن به محتوا های ویدیو محدود نکنید و به طور مثال سعی بر این نداشته باشید که برای مشاهده یک ویدیو در وب سایت خود از سیستم ثبت نام نیز بهره ببرید که این گزینه می تواند بسیار برای کاربری که به وب سایت شما مراجعه می کند نفرت انگیز باشد که قرار است مدت زمان زیادی را برای ثبت نام بر روی سرور وب سایت شما سر کند و شما نیز فکر می کنید که با این کار می توانید کاربران زیادی را برای وب سایت خود جذب کنید که این قضیه به طور کامل اشتباه است و بهتر است این شیوه را به طور کامل از ذهن خود برای رسیدن به رتبه ای مناسب حذف نمائید که به هیچ وجه نمی تواند برای شما کاربرد و مناسباتی داشته باشد.

روش اصولی درامد داشتن از محدودیت نمایش ویدیو

شما بهتر است از روش های دیگری به جای لیمیت کردن ویدیو ها برای کاربران برای جذب بهتر درامد استفاده کنید که این کار می تواند کاربر را برای مدت زیادی از وب سایت شما دوره کرده و حتی وقتی بار دیگر وب سایت شما را در جستجو های گوگل می بیند به ان مراجعه نکرده و همین طور سعی می کند که از سایت شما دوری کند که به دلیل محدود کردن کاربر است که این پست در سایت های دیگر نیز بدون نیاز به ثبت نام قابل دست یابی است و حداقل از محتوایی استفاده کنید که قبلا حداقل بر روی وب سایت های فارسی دنیای وب موجود نبوده باشد.

سئوی ویدیو و تصاویر ارزشمند است اما به تعداد زیادی از ان ها استفاده نکنید که می تواند مشکلات زیادی را برای بارگذاری وب سایت شما در بخش سرعت های پایین اینترنت به خصوص در کشور ایران به وجود اورد که هنوز بستر مناسبی برای سرعت بالای اینترنت در تمامی نقاط کشور قابل مشاهده و دریافت نیست!

انتشار تصاویری از محتوای سایت در شبکه های اجتماعی

از شبکه های انتشار تصاویر نیز غافل نشوید و در این رسان ها می توانید به راحتی تصاویر اینفوگرافی و همین طور اطلاعاتی را بر مبانی تصاویر به صورت کامل کاربردی منتشر کنید.

سئوی کلاه سیاه نیز سعی بر استفاده نادرست از تصاویر و ویدیو ها دارد.

سعی کنید وب سایت خود را از سئوی کلاه سیاه نیز دور کرده که مشکلات زیادی را برای سئوی تصاویر شما به وجود خواهد آورد.

 تهیه و تنظیم مطلب توسط بکوریتی ( سایت خرید بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی ) انجام شده و کپی فقط با ذکر منبع با لینک فالوو مقدور می باشد .

استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سئوی سمعی و بصری - استفاده از تصویر و ویدیو در وب سایت

سئوی تصاویر و ویدیو ها الگوریتم پنگوئن را تحت تاثیر قرار می دهد