بهینه سازی وب سایت برای موبایل های هوشمند

بهینه سازی وب سایت برای موبایل های هوشمند

بهینه سازی وب سایت برای موبایل های هوشمند

موبایل ها این روز ها نقش بسیار مهمی در سایت ها و طراحی های ان ها خواهند داشت و بسیار نیز مورد توجه سئو و همین طور الگوریتم های موجود قرار گرفته اند و دلایل زیادی نیز برای این کار وجود دارد که شما باید در سئوی وب سایت خود با هر زبانی از موبایل و همچنین بازدید کنندگان موبایل نیز به اندازه کافی حمایت کرده و از ان ها غافل نشوید

بهینه سازی وب سایت برای موبایل ها

بهینه سازی وب سایت برای موبایل های هوشمند

بهینه سازی وب سایت برای موبایل های هوشمند - سئوی ریسپانسیو

توجه داشته باشید که سایت های موبایل این روز ها بازار بسیار داغ و گسترده ای را برای خود در دنیای وب ایجاد کرده اند.

ریسپانسیو کردن سایت

سئوی وب سایت های موبایل در سال دو هزار و هفده میلادی بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است و سایت ها نیز سعی بر این دارند تا به این قدرت برسند که وب سایت خود را به طور کامل ریسپانسیو و یا هماهنگ با نمایش در نسخه ی موبایل طراحی کرده و بهینه سازی ان نیز به بهترین شکل انجام شده و این یکی از بهترین راه های رسیدن به این خیل عظیم از سئو می باشد که در سال های اخیر نیز بسیار طرفدارنی را پیدا کرده است و حالا بیشتر از هر سال دیگری کاربران در دنیای وب بیشتر به این اتفاق اهمیت نشان می دهند و می توانند سئو کاران نیز توجه ویژه ای را بر روی ریسپانسیو وب سایت داشته باشند.

اگر کاربر وب سایت باشد و همین طور کمی با دنیای وب اشنایی داشته باشید، حتما می دانید که فلش یکی از قدیمی ترین و البته قدرتمند ترین عناصر در طراحی وب است که البته در زمینه بازی سازی نیز توجه ویژه ای در سال های گذشته به این زبان شده است اما حالا می خواهیم یکی از بد ترین مشکلات این سیستم طراحی وب را خدمت شما اعلام کنیم که می تواند موجب این شود که نظر شما در این باره به صورت کامل تغییر کند و به این نتیجه برسید که طراحی سایت و استفاده از عناصر این سیستم نمی تواند برای طراحی وب شما در سال های اخیر مناسب باشد.

فلش در بسیاری از دستگاه های موبایل به نمایش در نمی اید و این می تواند یکی از بزرگ ترین مشکلات طراحی با استفاده از این المان باشد.

پس بهتر است بجای استفاده از فلش از html5 استفاده کنه ، چون فلش سیستمی است که شاید در بسیاری از مرورگر های ویندوزی و دسکتاپ که از فلش پشتیبانی نمی کنند مشکل ساز باشد و شما را به نتیجه مورد نظرتان نرساند.

سایت های موبایل نیز این روز ها در حال تلاش برای پیوستن به بهترین ها در رده بندی های گوگل و همچنین معتبر ترین وب سایت ها هستند

استفاده از HTML5 بجای flash

html 5

در عوض سعی کنید از HTML5 در طراحی وب سایت خود استفاده کنید که یکی از بهترین زبان های نشانه گذاری در دنیای وب است و طرفدارن زیادی را نیز به خود اختصاص داده است و روز به روز نیز محبوب تر خواهد شد و البته سیستم طراحی بسیار پیشرفته ای نیز می باشد.

popup

در سایت خود از پاپ اپ استفاده نکنید

از پاپ اپ های مزاحم نیز در وب سایتتان استفاده نکنید، در صورتی که قصد ندارید کاربران خود را از سایتتان فراری دهید

یکی از بد ترین روش ها برای کسب درامد نیز تبلیغات پاپ اپ است که می تواند مشکلات زیادی را برای سئوی وب سایت شما به وجود اورده و همین طور سئوی سایت شما را حتی در گوگل و الکسا تحت تاثیر قرار داده و همین طور برای کاربران نیز این نوع طراحی وب سایت بسیار ناخوشایند و غیر کاربر پسند می باشد.

حداقل سعی کنید از پاپ اپ های فول فریم و یا تمام صفحه بر روی وب سایت خود استفاده نکنید و در المان های این نوع پاپ اپ نیز تجدید نظری داشته باشید که سئوی وب سایت شما بهترین شکل انجام شود.

سئوی موبایلی

سئوی موبایل نیز یکی از بهترین راه های رسیدن به سئو است و البته که بسیار نیز می تواند بازدید وب سایت شما را در جنگ ایندکس ها به سمت بالا ببرد.

بهره بردن از Viewport در طراحی سایت

Viewport وب سایت شما نیز باید به طوری باشد که به طور کامل بتوانید مطالب و محتویات وب سایت خود را در معرض دید کاربر موبایل قرار دهید و در صورتی که فقط حالت نمایش موبایل را از دور داشته باشد این گزینه نیز کافی نیست، به مفهوم ساده کاربر نباید سعی بر این داشته باشد تا برای خواندن بخش خاصی از از مطالب و یا محتوای وب سایت شما زوم کند و یا برای برگشت به حالت عادی وب سات نیز کاری انجام دهد، این نیز یکی از روش های بهینه سازی وب سایت شما می باشد که ویژگی های خاصی را نیز در صورت انتشار به شما خواهد داد.

اگر مقداری درست را برای Viewport در نظر نگیرید به صورت پیش فرض وب سایت شما چنین عددی را برای شما در نظر خواهد گرفت و این امکان به کاربر داده نمی شود که سئوی مورد نیاز و تایید گوگل را برای وب سایت شما نشان داده و همین نیز می تواند آسیب بسیاری را به وب سایت شما بزند.

استفاده از بوت استرپ در طراحی سایت

برای این کار نیز می توانید از بوت استرپ و برخی سیستم های طراحی محتوا نیز برای بهینه سازی وب سایت خود به صورت موبایل استفاده کنید و همین طور این امکان سفارشی سازی را نیز در خدمت کاربران وب سایت شما قرار خواهد داد و این می تواند امکان بسیار خوبی برای جذب سئو کاربر داشته باشد، زیرا گوگل اعلام کرده است در سال دو هزار و هفده میلادی اهمیت بیشتری در سئو به وب سایت هایی می دهد که حالت موبایل را درون خود جای دهند یعنی اولویت نخست در سئو و رتبه بندی گوگل با وب سایت است که از امکان واکنش پذیری درون قالب خود برخوردار باشد، مثلا تفاوتی هم نخواهد داشت که شما از چه سیستم مدیریت متحوایی بر روی وب سایت خود استفاده کنید و همین طور می توانید امکانات زیادی را نیز بر وب سایت خود وارد کرده و در رسیدن به نتیجه مورد نظر نیز بسیار موفق باشید.

بنری تبلیغات

تبلیغات بنری هدفمند و استفاده از Native Ads ( تبلیغات همسان )

سعی کنید از تبلیغات بنری که احساس می کنید کاربران موبایل را ازار می دهد نیز دوری کنید که امکان بسیار نامناسبی برای تبلیغات در وب سایت شما خواهد بود و سئوی شما را نیز در اینده مورد برخی از پنالتی ها از سوی گوگل قرار می دهد و همین نیز می تواند باعث این شود که گوگل شما را به عنوان یک وب سایت اسپم که صرفا در جهت تبلیغات کار می کند ایجاد نماید و البته که در همین مورد نیز نظراتی زیاد بیان می شود مبنی بر این که می تواند سئوی شما را در دراز مدت دچار برخی از اسیب دیدگی های مربوط به سیستم های وب و همین طور الگوریتم پنگوئن گوگل نماید که بهتر است از شیوه های غیر مستقیم تبلیغاتی نیز بهره ببرید!

این می تواند بسیار از سوی گوگل نیز مورد توجه واقع شود و سئوی شما را نیز به این صورت تحت تاثیر قرار خواهد داد و همین طور نظرات بیشتر نیز در نسخه ی موبایل می تواند سئوی شما را تحت تاثیر عوامل بسیاری نیز قرار دهد و نظرات بیشتری نیز در اینده برای شما برای سئوی بهینه به وجود اورد.

کلامی اخر میان مطلبی :

پس برای رسیدن بهترین نتیجه بهتر است که برخی از گزینه های طراحی و همین طور برنامه نویسی را نیز در وب سایت خود تغییر داده و یا نسبت به فعال سازی ان ها نیز در اینده اقدام نمائید برخی از این گزینه ها را نیز به طور کامل خدمت شما اعلام خواهیم کرد که می تواند توجه بسیاری از ربات های گوگل را به شما پرت کرده و همین طور امکانات زیادی را نیز در جستجو و همین طور موتور جستجوی مربو به موبایل گوگل برای شما ایجاد نماید.

همین طور وب سایت های زیادی نیز هستند که هنوز هم به این ایمان و باور نرسیده اند که سئوی بهینه موبایل می تواند چه قدرتی را برای وب سایت شما ایجاد کرده و بهینه سازی سایت شما را تا چه حدی برساند و این موفقیت را باید مدیون سئوی موبایل باشیم.

تاثیر سئو و سرور قدرتمند

تاثیر سرور روی سئو و نتایج گوگل

سعی کنید از سرور مناسب و همین طور سازگار با سیستم موبایل و ترجیحا لایت اسپید بر روی وب سرور خود استفاده نمائید که می تواند بسیار وب سایت شما را قدرتمند تر از گذشته سازد و محبوبیت وب سایت شما را در مقابل گوگل چند برابر سازد.

البته سایت های زیادی نیز هستند که با بهره گیری از سیستم های اپاچی به این موفقیت رسیده اند و البته که این نیز می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای رشد وب سایت شما در اینده ای نزدیک باشد.

تاثیر کدنویسی و کدهای قالب در سئو

سعی کنید به مقدار کم تری از کد های بلاک کننده و همین طور CSS و Java Script استفاده کرده و بیشتر تمرکز خود را بر روی این مورد قرار دهید که وب سایت شما باید سئوی بهینه ای را داشته باشید و البته که این می تواند بسیار برای ما ساده تر باشد که از کد های اچ تی ام ال 5 استفاده کرده و این موفقیت را مدیون طراحی و سیستم سئو و بهینه سازی وب سایت های بزرگی همانند Google و البته سیستم الگوریتم گوگل نیز یکی از جدید ترین ویژگی های جاوا و همین طور سی اس اس باشد.

بهینه سازی عکس

سعی کنید از تصاویر بهینه سازی شده و همین طور فشرده شده استفاده نمائید

سایت های زیادی نیز در سئوی کشور حضور دارند که هیچ اهمیتی بر طراحی وب سایت در دوره های طراحی سایت خود و همین طور تصاویری که در پست ها و طراحی قالب مورد استفاده قرار می دهند ندارند و این می تواند بسیار در طراحی وب سایت و همین طور اینده سئوی سایت شما مشکلاتی را ایجاد کنند و شما با در جهت رفع ان ها چاره ای را بیاندیشید و سعی بر برطرف کردن این مشکل داشته باشید و سئوی شما نیز در حال حاضر به تصاویر بسیار بستگی دارد، سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که دارای نسخه ی کم حجم مخصوص مرورگر های موبایل نیز باشند و این می تواند موفقیت زیادی را برای سایت شما در سیستم های مدیریتی به وجود آورد.

کش کردن سایت

استفاده از cache ( کش ) در اسکریپت سایت

کش مرورگر ر ا نیز در سیستم های طراحی وب سایت خود به طور کامل فعال کنید و سعی بر این داشته باشید تا با استفاده از این ویژگی به طور کامل سایت خود را در مقابل مرورگر خود استفاده کنید و البته که این بهینه سازی بسیار می تواند به نفع وب سایت شما باشد حال فرقی ندارد که سیستم عامل تحت وب شما از چه نسخه ای پشتیبانی خواهد کرد و ایا وردپرس است و یا دروپال و یا حتی جوملا ، تا حد امکان سعی کنید در سیستم طراحی وب سایت خود از دروپال استفاده نکنید، زیرا دلیل خاصی در سئوی گوگل خواهد داشت!

خداحافظی تلخ با دروپال !

همین طور بهتر است سعی کنید در طراحی وب سایت خود از سیستم های مدیریت محتوایی استفاده کنید که کاربر پسندی بیشتری را در خود دیده است و این امکان را به شما می دهد که سئوی وب سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد، مثلا یکی از بزرگ ترین مشکلات سیستم مدیریت محتوای دروپال این است که سئوی وب سایت شما را در بخش گوگل به طور کامل نابود خواهد کرد و در اینده نیز مشکلات زیادی را برای وب سایت شما به وجود خواهد اورد و این به هیج وجه به نفع وب سایت شما نخواهد بود.

سایت شما نیز توان این را نخواهد داشت که سئوی موبایل را نادیده بگیرد و این می تواند اسیب بسیاری را به وب سایت شما زده و شما را نیز در اینده دچار مشکل سازد.

استفاده از بوت استرپ

البته گزینه های زیادی نیز در مقابل قرار خواهند گرفت که می تواند سئوی شما را تحت تاثیر قرار داده و شما را در رسیدن به نتیجه ی بهتری نیز یاری کند و بهبود این سئو بهتر است از سیستم های مدیریت محتوای پشتیبانی کننده از بوت استرپ استفاده کنید که راه های بیشتری را برای شما خواهد داشت تا در موبایل پسند کردن سایت خود از ان ها نیز استفاده کرده و سئوی بهتری را نیز برای وب سایت خود استفاده کنید.

کاربرپسند بودن سایت

همین طور این گزینه را نیز در طراحی وب سایت خود در نظر داشته باشید کاربرانی که با سیستم های جستجوگر جیبی و یا لپ تاپ و تبلت و همین طور موبایل ها وارد سایت شما خواهند شد به دنبال این هستند که به پاسخ بسیار سریعی بر وب سایت شما رسیده و این سرعت عمل در مورد بسیاری از سایت ها نیز به طور کامل صدق خواهد کرد و محبوبیت زیادی را نیز در این راه به دست خواهد اورد که در صورت ورود دوباره این کاربر به وب سایت شما به دلیل کاربر پسند بودن ان ضریب اطمینان به وب سایت شما نیز به طور کامل بالا تر خواهد رفت و این بسیار به نفع وب سایت شما خواهد بود.

ریسپانسیو بودن وب سایت

استفاده از حالت موبایل البته ویژگی های خاص خود را نیز خواهد داشت به طور مثال این که سایت شما وقتی لود می شود، حدود پنج برابر بیشتر ممکن است در صورتی که وب سایت شما دارای امکان ریسپانسیو را نداشته باشد، از سایت شما خارج خواهند شد و در مدت های دیگر نیز دوباره وارد وب سایت شما نخواهند شد و این می تواند یکی از بدترین مشکلات ممکن در مورد سایت وردپرسی و یا جوملایی شما باشد و البته که اتفاقات بیشتری نیز در مورد سئوی سایت شما خواهد افتاد.

ترفندن های موجود اما هنوز هم در این باره به صورت کامل نیست و به این بستگی دارد که در اینده نیز این جستجو به مراتب بیشتر خواهد شد و کابران بیشتری نیز به وب سایت وردپرسی و همین طور سیستم های مدیریتی دیگری جذب خواهند شد در صورتی که سئوی موبایل ان بسیار زیبا تر و کار بر پسند تر باشد و این نیز یکی از ویژگی های مناسب و البته بهترین شرط ها برای رسیدن به این هدف و البته عنوان است و نکات بسیاری را نیز در سئوی وب سایت شما ایجاد خواهد کرد که باید منتظر باشید گوگل در اینده الگوریتم های خود چه ویژگی های خوبی را نیز به ایندکس های موبایل اضافه خواهد کرد.

همین طور گوگل بخش خاصی را نیز برای سایت هایی در نظر گرفته است که ممکن است به طور دستی مطالب ان ها ایندکس نشده و البته که این مورد مربوط به ایندکس ها و خزنده های گوگل موبایل است.

دو بخش نیز به طور کلی می تواند مربوط به سئوی موبایل باشد :

- در برخی از سایت ها یک m. به نخست ادرس وب سایت اضافه می شود که می تواند این امکان را به کاربر بدهد که سئوی مورد نظر را به بهترین حالت و البته سیستم موبایل در اختیار کاربران قرار خواهد داد که البته مشکلات خاص خود را نیز دنبال می کند و ایرادات ویژه ای را نیز دارد.

- مورد دوم ادرس سایت به صورت عادی و بدون ساب دامین و ساب فولدر به سایت اضافه می شود و در این صورت نیز وب سایت به صورت کاملا ریسپانسیو لود می شود و این نیز می تواند یکی از ویژگی ها و امکانات جامع در سیستم های نرم افزاری بوت استرپ باشد که می تواند محبوبیت بسیار زیادی را برای طراحان وب برتر به وجود اورده و سئوی وب سایت شما را بسیار تحت تاثیر نیز قرار دهد.

سرعت سایت ها

سرعت لود صفحه های وب سایت

سرعت صفحات نیز در بخش های مختلف وب سایت برای کاربر موبایل باید به یک اندازه باشد زیرا پایین بودن سرعت وب سرور و همین طور بهینه سازی سایت و قالب وب سایت برای بیشتر می تواند در نسخه های موبایل احساس شود و این می تواند اسیب بسیار زیادی به سئوی کاربرانی بزند که به وب سایت شما مراجعه کرده در نظر دارند بسیار سریع نیز روی سایت شما به نتیجه برسند و این نیز یکی دیگر از ایرادات سایت هایی است که از هاست های نا مناسب برای پشتیبانی وب سایت خود و ایجاد فضا استفاده می کنند.

عدم استفاده از پاپ آپ داخلی

سعی کنید استفاده از پاپ اپ حتی برای کانال تلگرام خود در نسخه ی موبایل وب سایت را به طور کامل کنار بگذارید، کافی است در نظر بگیرید از یک موبایل رم 1 استفاده می کنید و قصد دارید وب گردی را انجام دهید و این نیز می تواند بسیار به این بستگی داشته باشد که شما از چه نسخه از مرورگری در دستگاه اندرویدی خود استفاده می کنید و همین طور این که سئوی شما نیز بسیار تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و بهتر است در جهت رفع این مشکل به خوبی بکوشید!

اما استفاده از فونت ها و سایز های خاص نوشتاری نیز می تواند تاثیر خوبی بر سئوی وب سایت شما داشته باشد و شما را در ایجاد وب سایتی جامع برای سیستم های مدیریت محتوای موبایل راهنمایی کند.

بهترین محتوا برای بازدید کننده موبایل این است که ایا این سئو می تواند به میزان کافی رضایت را در بین کاربران به وجود اورد و ایا می تواند از کلمات کلیدی در موبایل نیز به همان خوبی استفاده کرد.

کافی است این را در نظر داشته باشید که سئوی مطلب و همین طور بندی در مورد یک مطلب در جستجوی گوگل و همین طور در جستجوی دسکتاپ تفاوت بسیاری با جستجوی همان کلمه در دستگاه های اندرویدی و یا ای او اسی خواهد داشت که در اینده نیز متوجه این تغییر بر روی گوگل خواهید بود کافی است که یک عبارت را در دستگاه اندروید خود مورد جستجو و همین طور همین عبارت را در دستگاه ویندوزی و یا لینوکسی و همین طور مکینتاش مورد جستجو قرار دهید تا به میزان این تفاوت برسید.

ابزار چک کردن آنلاین وب سایت

وبسایت های ابزارهای آنلاین آنالیز سئو سایت

همین طور سایت ها و ابزار های انلاینی نیز وجود دارند که به سئوی وب سایت شما در زمینه جستجوی وب موبایل نیز نمره خواهند داد و با استفاده از این سیستم ها  شما می توانید به مشکلات و ایرادات موجود در زمینه سئوی موبایل وب سایت خود رسیده ان ها را اصلاح، بازنگری و همین طور باز نشانی کنید که بسیار می تواند در کسب رتبه ی بهتر در گوگل تاثیر مثبتی را برای شما به همراه داشته باشد و البته بهتر است در همان ابتدا این کار را به طور کامل بر روی وب سایت خود انجام داده و مشکلات کم تری را در زمانی داشته باشید که سایت شما انلاین است و کاربران هر لحظه با قطعی های متعددی مواجه شوند که اصلا هم برای این گونه از بازدید کننده ها خوش ایند نیست.

ابزار عالی

استفاده از Open Site Explorer

Open Site Explorer یکی از بهترین ابزار های سنجش میزان برنامه پذیری وب سایت شما می باشد که می توانید با وارد کردن ادرس وب سایت ما و یا ادرس هر وب سایتی که در نظر دارید اعتماد کافی را نسبت به این ابزار قدرتمند پیدا کرده و بهینه سازی ها را بر اساس این سیستم انالیز و نرم افزار قدرتمند ایجاد کنید که بسیار نیز کاربردی و قدرتمند خواهد بود.

همین طور سعی کنید در نسخه ی موبایل خود برخی ویژگی های غیر ضروری و اضافی وب سایت خود را به طور کامل حذف نمائید!

اما سعی کنید از ابزار های مخصوص توسعه دهندگانی که مرورگر ها نیز در اختیار شما قرار می دهند هم استفاده کنید

سئوی وب سایت وردپرسی

بهینه سازی وب سایت برای موبایل های هوشمند

سایت های ریسپانسیو حالا بیشتر از هر زمانی مورد توجه قرار خواهند گرفت